სახელი : ინგა პაპუნაშვილი
ინგა პაპუნაშვილი მეწარმე ქალია თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუსპირიდან. ის აქტიური ქალია და ყოველთვის ფიქრობს განვითარებაზე და ოჯახის დახმარებაზე. სწორედ ამიტომ, ინგამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის დახმარებით ინგამ ჩირის საშრობი აპარატი შეიძინა.
ინგა დიდი ენთუზიაზმით ცდილობს სხვადასხვა პროდუქციისგან ჩირის წარმოებას და რეალიზაციას, მათ შორისაა: ატმის, ლეღვის, პომიდვრის, ქლიავის ჩირი და სხვა. მისი პროდუქცია სუფთა და ნატურალურია.
მომავალში განვითარებაზეც ფიქრობს და უნდა პროდუქციის ბრენდირება და სხვადასხვა მაღაზიასთან თანამშრომლობა. ამისათვის კი დამატებითი საშრობი აპარატი ესაჭიროება.

Name : Inga Papunashvili
Inga Papunashvili is an entrepreneur from the village of Ruispiri in Telavi Municipality. She is an active woman, always supports her family and thinks about development. So, Inga participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women. With the help of the project, Inga bought an equipment to dry the fruit.
Inga tries to produce and sell dried fruits from various products, including: peaches, figs, tomatoes, plums and others. Her products are natural.
In the future she wants to develop and want to create her own brand and collaborate with different stores. For this Inga wants additional equipment to dry the dried fruit.