სახელი : ჰეირანის ბოსტანი
ჰეირან რასულ ყიზი სოფლის მეურნეობას მისდევს თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალაში. საქმიანობის გაფართოვების მიზნით ჰეირანმა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და წყლის სისტემა გაიყვანა თავის ბოსტანში.
ჰეირანს სხვადასხვა სახეობის ჯანსაღი ბოსტნეული მოჰყავს და მათ რეალიზაციასაც ეწევა. მის ბოსტანში შეხვდებით ნიორს, მწვანე ხახვს, ბოლოკს, სალათის ფურცელს, ქინძს, ნიახურს, წიწაკას და სხვა მრავალ მწვანილს. პროდუქციას ძირითადად ბაზარში აბარებს და მომავალში განვითარებაზეც ფიქრობს.
ჰეირანი სასათბურე მეურნეობითაც არის დაინტერესებული და სათბურისთვის შესაბამისი ცელოფნები ესაჭიროება. გარდა ამისა, წარმოების გაფართოვებისთვის დამატებითი თესლების და ფოსფორის შეძენა სურს.

Name : Heiran`s Kitchen
Heiran Rasul Kizi is involved in agriculture in the village of Karajala, Telavi Municipality. In order to expand her activity Heiran participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women and arranged a water system in her kitchen garden.
Heiran produces a variety of healthy vegetables and sells them. In her kitchen garden you will find garlic, green onions, radishes, lettuce, coriander, celery, peppers and many other herbs. She mainly sells her products in the market and thinks about future development.
Heiran is also interested in greenhouse and needs appropriate cellophane for its arrangement. In addition, she wants to purchase extra seeds and phosphorus to expand production.