სახელი : ქეთი დავლაშერიძე - ყველის წარმოება
ქეთი დავლაშერიძე ოთხი შვილის დედაა ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლოშიდან. მისი ოჯახი სოფლის მეურნეობას მისდევს და მისი შემოსავლის ძირითადი წყაროც ეს გახლავთ. ქეთის ყოველთვის უნდოდა ოჯახს დახმარებოდა და სწორედ ამიტომ, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა.
პროექტის დახმარებით ქეთიმ ძროხა და ხბო შეიძინა და აქტიურად ჩაერთო რძის პროდუქტების წარმოებაში. ის ძირითადად ყველს აწარმოებს და ადგილობრივად ცვლის სხვა საჭირო პროდუქტებში. ქეთის ყველი ნატურალურია და ძალიან გემრიელი.
მომავალში ქეთის განვითარება სურს და ბიზნესის გაფართოვებაზეა ორიენტირებული, თუმცა ამისთვის საკმარისი რაოდენობის საქონელი არ ჰყავს. ამიტომ, დამატებით სულ მცირე ერთი ძროხა მაინც ესაჭიროება საქმიანობის წარმატებით განხორციელებისთვის.

Name : Keti Davlasheridze - Cheese Production
Keti Davlasheridze is a mother of four children from the village of Toloshi in Aspindza municipality. Her family is involved in agriculture which is the main source of income. Keti always wanted to help her family and participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
With the help of the project, Keti purchased a cow and calve and actively started dairy production. She mainly produces cheese and locally exchanges in other necessary products. Keti`s cheese is natural and very tasty.
Keti wants to expand her business in the future, but she does not have enough resources for that. Therefore, she needs at least one additional cow for the successful implementation of her activities.