სახელი : მზექალას კურდღლები
მზექალა სურმანიძე აქტიური ქალია ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხერთვისიდან. მზექალას ყოველთვის სურდა საკუთარი საქმიანობა და შემოსავალი ჰქონოდა,და ოჯახს დახმარებოდა. სწორედ ამიტომ, მან გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა.
პროექტის დახმარებით მზექალამ 25 კურდღელი შეიძინა. მას ბიოლოგიურ კვებაზე ჰყავს კურდღლები და მაქსიმალურად ზრუნავს მათზე. კურდღლებზე მოთხოვნა საკმაოდ დიდია, განსაკუთრებით რესტორნებისგან. მომავალში მზექალა გაფართოვებას აპირებს და კურდღლების გამრავლებას.
ბიზნესის განვითარებისთვის მას გარკვეული რესურსები სჭირდება: წვრილი ფიცრები გალიებისთვის, სპეციალური დამატებითი საკვები კურდღლებისთვის.

Name : Mzekala`s Rabbits
Mzekala Surmanidze is an active woman from the village of Khertvisi in Aspindza municipality. Mzekala always wanted to have her own business and income, and help her family. That is why she participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
With the help of the project Mzekala purchased 25 rabbits. She feeds rabbits with healthy food and takes care of them. There is a high demand on rabbits in the region, especially from restaurants. In the future Mzekala is going to expand and breed the rabbits.
For business development she needs certain resources: thin planks for cages, special additional food for rabbits.