სახელი : ლიანას რძის პროდუქტები
ლიანა კოჩიტოვა აქტიური ქალია ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხერთვისიდან. ის ყოველთვის ზრუნავს ოჯახის კეთილდღეობაზე და მაქსიმალურად ცდილობს შესაძლებლობა გამოიყენოს და განვითარდეს. სწორედ ამიტომ, მონაწილეობა მიიღო გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში.
პროექტის დახმარებით ლიანამ ძროხა და ხბო შეიძინა, და აქტიურად დაიწყო რძის პროდუქტების წარმოება. ის ძირითადად ყველსა და რძეს აწარმოებს და ადგილობრივ მოსახლეობაში ყიდის. ლიანას რძის პროდუქტები ნატურალურია და ძალიან გემრილი.
მომავალში ლიანას წარმოების გაფართოვება სურს და მეტი მომხმარებლის მოზიდვა. ამისათვის კი დამატებითი ძროხები ესაჭიროება. გარდა ამისა, ტრაქტორის შეძენაც სურს შრომის გამარტივებისა და დროის მოგების მიზნით.

Name : Liana`s Dairy Products
Liana Kochitova is an active woman from the village of Khertvisi in Aspindza municipality. She always cares about the well-being of the family and tries her best to use every opportunity to develop. That is why Liana participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
With the help of the project, Liana purchased a cow and calve, and actively started producing dairy products. She mainly produces cheese and milk and sells it to the locals. Liana`s dairy products are natural and very tasty.
Liana wants to expand her production in the future and attract more customers. For this, she need additional cows. Also, she wants to buy a tractor to simplify her job and save time.