„საბუდარა“ მეფრინველეობის კოოპერატივია სენაკის მუნიციპალიტეტში და წიწილების გამოჩეკა - გამოზრდაზე მუშაობს. კოოპერატივის ლიდერს მეფრინველეობაში 12 წლიანი გამოცდილება აქვს და ცდილობს, ეს ყველაფერი ფერმის ასაწყობად გამოიყენოს.
ENPARD-ის პროექტის ფარგლებში  „საბუდარამ“  საჩეკი ინკუბატორი შეიძინა. საკუთარი სახსრებით კი ინკუბატორისა და წიწილების გამოსაზრდელი შენობა-ნაგებობა  მოაწყო.
ქათმის გამოჩეკა და ჯანსაღად გამოზრდა სირთულეებს უკავშირდება, თუმცა სარეალიზაციო შესაძლებლობები დიდია. კოოპერატივი შეკვეთებს იღებს, როგორც მიმდებარე  სოფლების  მაცხოვრებლებისგან ასევე  მიმდებარე ქალაქების  ბაზრების ბითუმად მოვაჭრეებისაგან.
კოოპერატივის  სურვილია საკუთარი ფერმა ჰქონდეს, რომლის წარმატებულად ფუნქციონირებისა და გაფართოების შემთხვევაში  დამატებითი სამუშო ადგილებიც შეიქმნება.
„გვინდა, რომ ბევრს მივაღწიოთ და ბევრ ადამიანს გავუჩინოთ ლუკმაპური, ვეცდებით რომ ისე გავაფართოვოთ  ბიზნესი , რომ სხვამაც იგივე გააკეთოს და  სოფელი გაძლიერდეს. ამისათვის  დიდი მონდომებაა საჭირო“.

"Sabudara" is a poultry cooperative in the Senaki municipality and works to grow chickens. The cooperative benefits from Leader with 12 years of experience in poultry .
In the framework of the ENPARD project, "Sabudara" bought the incubator. With their own funds arranged the building and construction of incubator .
Healthy growing of chikens are related to difficulties, but the realization opportunities are great. The cooperative receives orders from residents of neighboring viillages as well as the traders of the nearby towns.
The cooperative's desire is to have its own farm, which will create additional workplaces in case of its successful functioning and expansion.
"We want to achieve a lot and make many people involved, we will try to expand business so that others can do the same and strengthen the village. This requires great effort. "