სახელი : ამალიას თონე
ამალია ყურბანოვა მეწარმე ქალია თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალადან, რომელსაც საკუთარი თონე აქვს და პურს აცხობს. ბიზნესის განვითარებისთვის მან გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და თონესთვის საჭირო ინვენტარი შეიძინა.
ამალიას თონის პური ძალიან გემრიელია და დიდი შეკვეთები აქვს სხვადასხვა დღესასწაულებზე. მისი საცხობი ცენტრალურ ქუჩაზე მდებარეობს და მომხმარებელიც ყოველთვის კმაყოფილია მომსახურებით.
მომავალში ამალიას ბიზნესის განვითარება სურს და თონესთან ერთად საცხობის გახსნა, სადაც გემრიელ ქადებს, ფუნთუშებს, ხაჭაპურს და სხვა ცომეულს გამოაცხობს და გაყიდის. ამისათვის კი დამატებითი ფინანსები ესაჭიროება.

Name : Amalia`s Bakery
Amalia Kurbanova is an entrepreneur from the village of Karajala in Telavi Municipality, who bakes bread in her own bakery. To expand her business she participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased the necessary inventory for the bakery.
Amalia's bread is very tasty and she has many orders for various holidays. Her bakery is located on central road and her customers are always satisfied with the service.
In the future, Amalia wants to develop the business particularly bake sell delicious cakes, cookies, khachapuri so on. For this, she need additional finances.