ახმეტის და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტებში მცხოვრები მეწარმე ქალებისთვის გამოფენა მოეწყო
29 დეკემბერს, ახმეტის და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტებში მცხოვრები მეწარმე ქალებისთვის გაიმართა საშობაო გამოფენა-გაყიდვა, სადაც ქალებმა წარადგინეს საკუთარი ნატურალური სოფლის მეურნეობის პროდუქცია და ხელნაკეთი ნივთები. საშობაო გამოფენა გამიართა თბილისში, ორბელიანის მოედანზე.
გამოფენის მოწყობის მიზანი იყო მხარი დაეჭირა სოფელში მცხოვრები ქალებისთვის, წარმოეჩინათ მათი პროდუქცია ან ხელნაკეთი ნივთები, რომლითაც გეგმავენ ბიზნესის გაფართოებას, მცირე გრანტების კომპონენტისფარგლებში.
გამოფენაზე მონაწილეობის მიღება აქტიური ქალებისთვის კიდევ ერთი წინგადადგმული ნაბიჯი იყო. "ძალიან ბედნიერი და კმაყოფილი ვარ, რომ ასეთ გამოფენა-გაყიდვაში მივიღე მონაწილეობა. ვფიქრობ, ეს დამეხმარება უფრო გავძლიერდე და განვავითარო ჩემი საქმიანობა" - ამბობს ერთ-ერთი მეწარმე ქალი პანკისიდან.
საშობაო გამოფენა-გაყიდვა მოეწყო პროექტის "ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება სოციალური მობილიზაციისა და შესაძლებლობების განვითარების გზით" ფარგლებში. პროექტს ახორციელებენ კახეთის რეგიონალური განვითარების ფონდი (KRDF), ფონდი ტასო (TF) და ქეა საერთაშორისო კავკასიაში (CARE), შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC), ავსტრიის განვითარების თანამშრომლობისა (ADC) და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN Women) მხარდაჭერით.

On December 29, an exhibition organized for women entrepreneurs from Akhmeta and Tetritskaro municipalities where they presented their natural agricultural products and handmade items.
The goal of the exhibition was to support rural women to demonstrate the products, goods or yields that they have already produced and plan to expand their business within the frames of small grants somponent.
Participating in the exhibition was a huge step for active women.  "I am very happy and pleased to take part in such a great exhibition. I think this will help me to become more powerful and develop my business". - says one of the women entrepreneur from Pankisi.
The Christmas Fair was conducted under the project "Women's Economic Empowerment through Social Mobilization and Capacity Building". The project is implemented by KRDF, TF and CARE with support of SDC, ADC and UN Women.